Kompleksowe usługi w zakresie obsługi prawnej loterii

Konsultacje prawne

Doradzamy prawnie na etapie pomysłu na akcję promocyjną naszych klientów, pomagając im właściwie zaklasyfikować daną akcję oraz przygotować właściwą dokumentację dla danego przedsięwzięcia. W organizacji loterii doradzamy, który rodzaj loterii wybrać. W przypadku organizacji konkursów doradzamy jak uniknąć elementów losowości, jaki rodzaj konkursu wybrać, jak właściwie przetwarzać dane osobowe uczestników akcji, jak zabezpieczyć autorskie prawa majątkowe, jak unikać zapisów niedozwolonych (abuzywynych). Doradzamy również w zakresie prawidłowego, pod względem prawnym, przygotowania materiałów promocyjnych i reklamowych.

Loterii zawsze towarzyszą emocje, a emocje sprzyjają sprzedaży

Udział w loterii przy okazji dokonywania zakupów lub ciekawego wydarzenia cieszy się w Polsce dużą popularnością. Konsumenci bardzo chętnie korzystają z tej formy urozmaicenia codziennych czynności. Każdy chyba chciałby przy okazji zwykłych zakupów wygrać wartościową nagrodę praktycznie za darmo. Z perspektywy uczestnika udział w loterii to rozrywka i szansa na łatwą wygraną, a z perspektywy przedsiębiorcy – możliwość szybkiego i skutecznego zwiększenia dochodów.

Dla przedsiębiorcy organizacja loterii może mieć wiele zalet: wzrost rozpoznawalności marki, zwiększenie sprzedaży, efektywne wprowadzenie zupełnie nowego produktu na rynek, ale też przybycie nowych klientów.

Z tej formy promocji usług i towarów korzysta wiele podmiotów: galerie handlowe, stowarzyszenia i fundacje, sieci sklepów, spółki skarbu państwa, samorządy, a co ciekawe i coraz popularniejsze – również influencerzy. 

Skorzystaj z naszego
doświadczenia!

Organizujesz loterię i chcesz mieć pewność,
że jest dobrze przygotowana prawnie?

Sprawdź też